Novemberben készül a ragyogó és fájdalommentes mosoly

2024 november 25

 

A karácsony legjobb pillanataiból maradsz ki, ha nem tudsz enni a fogadba hasító fájdalom miatt a forró halászléből, vagy a mézzel lecsurgatott mákos gubából. És akkor a nagyi isteni zserbójáról nem is beszéltünk! Ha nem szeretnél kimaradni az ünnepi fogásokból, akkor még novemberben látogass el fogorvosodhoz.

 

Fogkőleszedés, de még fogfehérítés után is érdemes kerülni 10-14 napig az erősen színes ételeket, italokat. Szóval, ha nem szeretnél lemondani a dinsztelt lila káposztáról vagy lilahagyma-lekvárról, akkor jelentkezz be fogászatra.

 

3 ok, amiért megéri bejelentkezned most fogászatra akkor is, ha nem fáj a fogad

Érthető, ha először csak legyintesz, hogy neked nincs a fogaiddal problémád – hiszen egyik sem fáj – miért is mennél fogorvoshoz. Ez azonban csak akkor állja meg a helyét, ha fél éven belül voltál fogkőleszedésen vagy ellenőrzésen. Mondunk 3 okot, amiért még most érdemes bejelentkezned hozzánk:

 

A fogszuvasodás a kezdeti stádiumban egyáltalán nem produkál tünetet, viszont ilyenkor még  fúrás nélkül is helyre lehet állítani

Hétvégén és ünnepnapokon rekord mennyiségű fog kezd el hasogatóan és csillapíthatatlanul fájni, emiatt az ügyeleten több órás várakozásra és „fapados” ellátásra számíthatsz.

A fogkőlerakódással járó kellemetlen lehelet tönkreteszi a meghitt beszélgetéseket.

 

 

Mennyi idő kell a fogászati kezelések után a teljes regenerációhoz?

Ez attól függ, milyen kezelésen vettél részt, de általánosságban elmondható, hogy egy komplikáció mentes fogtömés után -amennyiben kaptál érzéstelenítőt- annak elmúltával ehetsz és ihatsz

 

Előfordulhat, hogy a fogorvos legnagyobb igyekezete ellenére is magas lesz a tömés. Ilyenkor tipikusan rágás közben jelentkezik csak kényelmetlenség. Ahhoz, hogy a karácsonyi menüt fájdalommentesen végigkóstolhasd, időben kell időpontot foglalnod a fogorvoshoz, mert könnyen lehet, hogy korrigálni kell a tömésen vagy egy gyökérkezelés keresztülhúzza a számításaidat.

 

 

Ezért ne halogasd a fogkőleszedést az utolsó pillanatra

Pláne, ha megtaláltad azt a fogorvost, akihez mindig szívesen és félelem nélkül mész, mert megbízol benne. A fogorvos is csak ember, ő is lehet beteg, vagy elmehet szabadságra. Valamint, ha évente egyszer leszedeted a fogköveidet az felér egy kontollvizsgálattal, hiszen egyből kiderül, hogy épek-e a fogaid vagy valahol elindult esetleg szuvasodás. 

 

Fogkőleszedés után felléphet érzékenység, de a fogápolást emiatt nem szabad elhanyagolni. Ha  dentálhigiénikus javasolja, akkor két-három napig használj puhább sörtéjű fogkefét. A szájvíz fertőtlenít és használatával az olyan helyekről is „kiöblítheted” a baktériumokat, ahová a fogkefe nem ér el.

 

Te is hozzájárulhatsz a fogkőleszedés sikerességéhez, ha törekszel a szájhigiéniád megóvására. Legalább néhány napig kerüld a cukros és szénsavas ételek, italok fogyasztását. 

 

 

Hogyan lesz tartós a fogfehérítés?

Szó szerint csillogtatnád a mosolyod a karácsonyi családi fotókon? Ha emiatt még egy professzionális fogfehérítésre is befizettél, akkor a tartósság érdekében mindenképpen ügyelj a következőkre: ha dohányzol, akkor csökkentsd minimumra a napi elszívható mennyiséget. A cigaretta füstjében található kátrány és nikotin  amellett, hogy méreg a szervezetednek, még erősen színeznek is. 

Íme a tiltólistás ételek, melyektől tartózkodj kezelés után:

 

 

 

Ápold rendszeresen és hatékonyan a fogaidat. Dentálhigiénikusunk szívesen megtanít a különböző **fogápolási eszközök helyes használatára**.

 

Ezen kívül 10-14 napig törekedj a fehér diéta betartására:

 

 

Jelentkezz be mielőbb a rendelőnkbe, hogy az ünnepeket fájdalom nélkül,

csakis a szeretteid körében töltsd!

Időpont foglalás